Tájékoztató a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójának KÜLÖNDÍJAIRÓL

2017. január 9., 08:25
Az immáron hat évtizedes múlttal rendelkező XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia 2017 tavaszán kerül megrendezésre. Az OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójának ez alkalommal a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Kara fog otthont adni.

A legkiválóbb egyetemisták és főiskolások tudományos eredményeinek bemutatása és értékelése ösztönözi a diákköri tevékenységet, támogatja és elismeri a felsőoktatási diáktudományos tevékenység résztvevőit: a tehetséges hallgatókat, mestereiket, konzulenseiket, valamint segítséget ad a kutatómunkában a továbbhaladáshoz, a szakmai kibontakozáshoz és a pályakezdéséhez.

A tehetséges és - meghatározott szakmai szempontok szerint - kiemelkedő pályamunkát benyújtó hallgatók elismerése különdíj formájában történik. Egyetemünk a felajánlásokat az alábbi kritériumok szerint fogadja be, mindenkor szem előtt tartva a hallgatók igazságos és arányos mértékű támogatását.

Különdíj kategóriák:

1. tárgyjutalom

2. pénzügyi támogatás

3. nem pénzbeli, egyéb szakmai támogatás

Az egy hallgatóra jutó különdíj értékének ajánlott felső határa 50.000 forint.

Pénzügyi támogatás felajánlása esetén a felajánló szervezet és a Miskolci Egyetem a felajánlás megtételét külön szerződésben rögzíti.

Tárgyjutalom, illetve egyéb nem pénzbeli, egyéb szakmai támogatás esetén a díjak átadása közvetlenül a felajánló szervezet részéről történik.

Kérjük, hogy a különdíj felajánlással kapcsolatos levelükben határozzák azokat a szakmai szempontokat, amelyek alapján a különdíj odaítélése történik. A rendezvény témakörei az alábbi oldalon érhetők el: otdk2017.uni-miskolc.hu

A rendezvény szakmai programját, a tagozatbeosztásokat 2017 februárjában publikáljuk.

A különdíjak odaítéléséről az OTDK szakmai zsűrije hoz döntést. A rendezvényen történő díjátadás a felajánló szervezet képviselőjének igény szerinti közreműködésével történik.

Támogatási szándék esetén a különdíj felajánlással kapcsolatos levelét a mellékelt űrlap kitöltésével Dr. Varga Zoltán ügyvezető titkár részére (levélcím: Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Kar 3515 Miskolc – Egyetemváros; telefon: 06-46 565 111/11-43 mellék; e-mail: meajkotdk2017@uni-miskolc.hu) megküldeni szíveskedjenek.

A különdíj felajánlások megtételét 2017. február 28.-ig várjuk.

Dr. Erdős Éva

XXXIII. OTDK Állam-és Jogtudományi Szekciójának ügyvezető elnöke